Geo-System Sp. z o.o.
Nasze serwisy
 Geo-System iGeoMap iGeoTrans Modele 3D Dokumentacja
GEO-SYSTEM Sp. z o.o.
tel./fax 22 847-35-80...
ul. Kubickiego 9 lok. 5
02-954 Warszawa

Nasza pozycja:
N52°10'15.8''E21°04'25.5''

Inne nasze serwisy:
www.epodgik.pl
Serwis Metadanych dla powiatów
Serwis egminy
Punkty adresowe
eMIENIE
platnosci
podgik.pl
kw.info.pl
Polecane:
Mapa Polski
Aktualności  Subskrybuj aktualności na email
2017-07-20 - Wypisy z rejestru gruntów przez Internet w powiecie mińskim
W dniu 19 lipca 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim uruchomiono możliwość zamawiania wypisów z rejestru gruntów przez Internet. Z możliwości mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciel działek.


Potwierdzenie tożsamości zamawiającego następuje przez logowanie do Profilu Zaufanego. Należna opłata jest wnoszona przez płatności internetowe, a po jej zaksięgowaniu i automatycznym zarejestrowaniu wniosku w Starostwie Powiatowym następuje wygenerowanie wypisów oraz wysłanie wiadomości z informacją o wygenerowanych wypisach na adres e-mail wnioskodawcy. W ramach usługi wydawane są tzw. wypisy uproszczone określone w ustawie Pgik w tabeli 11 pkt 13.
Podstawą prawną wydawania wypisów jest art. 24 ust. 5 ustawy pgik, który stanowi:
5. Starosta udostępnia dane ewidencji gruntów i budynków zawierające dane podmiotów, o których mowa w art. 20 ust. 2 pkt 1, oraz wydaje wypisy z operatu ewidencyjnego, zawierające takie dane, na żądanie:
1) właścicieli oraz osób i jednostek organizacyjnych władających gruntami, budynkami lub lokalami, których dotyczy udostępniany zbiór danych lub wypis;
 

2017-07-13 - Zintegrowane usługi WMS z uzbrojeniem terenu oraz ewidencją gruntów i budynków
Od początku lipca 2017 roku firma Geo-System Sp. z o.o. udostępniła dwie zbiorcze usługi WMS dotyczące uzbrojenia terenu (Krajowa Integracja Uzbrojenia Terenu) oraz ewidencji gruntów i budynków (Krajowa Integracja Ewidencji Gruntów). Usługi integrują pod jednym adresem URL przedmiotowe dane na podstawie usług WMS wystawionych przez powiaty. Adresy zbiorczych usług WMS to: Usługa integrująca uzbrojenie terenu była szczegółowo opisywana w lipcowym wydaniu Miesięcznika Geoinformacyjnego GEODETA.
Poniżej zaprezentowano poglądowe mapy, z powiatami których dane są aktualnie dostępne w ramach ww. usług, przy czym liczba powiatów cały czas się zwiększa.
 więcej

2017-07-13 - Kolejne wdrożenie elektronicznego ZUD w technologii iGeoMap/ePODGiK
W dniu 12.07.2017r. w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie uruchomiono moduł technologii iGeoMap/ePODGiK służący do elektronicznej obsługi procesu koordynacji sytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu (tzw. ZUD). Pierwszym starostwem korzystającym z tej technologii jest Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, w którym od chwili uruchomienia przeprowadzono już 239 narad koordynacyjnych w formie elektronicznej.

Podstawowe funkcjonalności modułu to:
 • możliwość przesłania wniosku wraz z materiałami drogą elektroniczną,
 • możliwość dokonania opłaty z wykorzystaniem płatności internetowych,
 • automatyczne generowanie protokołu z narady koordynacyjnej,
 • realizacja całego procesu koordynacji z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
 

2017-07-04 - Plebiscyt na "Najlepszy PODGiK pracujący w technologii iGeoMap/ePODGiK"
W dniu 4 lipca 2017r. ogłoszono plebiscyt na "Najlepszy PODGiK pracujący w technologii iGeoMap/ePODGiK". Do 12 września 2017r. każdy użytkownik technologii iGeoMap/ePODGiK może przyznać punkty w skali od 0 do 10 ośrodkom, w których zgłaszał elektronicznie prace geodezyjne w okresie od 1 lipca 2016 do 4 lipca 2017 roku. Wyniki głosowania podane zostaną do wiadomości w drugim dniu konferencji w Jachrance czyli 14 września 2017r. Wtedy też zostaną wręczone okolicznościowe statuetki dla 3 ośrodków, które uzyskają największa liczbę punktów. 

2017-06-28 - Płatności internetowe oraz wydruki map w powiecie węgrowskim
Od 28 czerwca 2017 w powiecie węgrowskim można wnosić opłaty za zgłoszone prace geodezyjne z wykorzystaniem płatności internetowych za pośrednictwem serwisu Przelewy24.pl. Dodatkowo została uruchomiona możliwość zamawiania wydruków map według stanu archiwalnego. Mapy można zamawiać ze strony wegrowski.e-mapa.net

2017-04-27 - Funkcjonalności iGeoMap w powiatowych portalach mapowych
W powiatach korzystających dotychczas z wyłączonego w dniu 16 kwietnia 2017r. apletu Javy iGeoMap uruchomiono jego funkcjonalności w postaci dedykowanego modułu iGeoMap umieszczonego w powiatowych portalach mapowych. Dostęp do funkcjonalności można włączyć na pasku narzędziowym klikając na pozycji "Portal ogólny", co da możliwość przełączenia na "Portal geodezyjny - iGeoMap" jak przestawiono to na poniższym rysunku.Uaktywnienie portalu iGeoMap skutkuje pojawieniem sie dodatkowych funkcji specjalistycznych związanych z obsługą prac geodezyjnych. Zestaw tych funkcji jest zależny od zasobów poszczególnych powiatów i będzie się zmieniał wraz z upływem czasu. W każdym powiecie widoczna jest zawsze przynajmniej jedna pozycja tzn. "Zgłoszenie pracy geodezyjnej", której uruchomienie startuje bezpośrednio od utworzenia markera, a po jago zatwierdzeniu przechodzi automatyczne do edycji parametrów pracy. Stary sposób zgłaszania związany z markerem przez "Wyślij zakres do ODGIK" pozostał niezmieniony.Domyślnie portal startuje z wybraną opcją "Portal ogólny", a przy kolejnych odwiedzinach następuje automatyczne zapamiętywanie, która wersja portalu była ostatnio wybrana przez użytkownika i następne uruchomienie wystartuje portal w tej zapamiętanej wersji. Pozostałe zmiany wprowadzone zmiany, to:
zmiana lokalizacji przycisku "Drzewko warstw" - teraz jest to pierwsza ikona na pasku
zastąpienie przycisku "Zgłoś uwagi" nową ikoną
przeniesienie zakupu danych - wydruku mapy zasadniczej do menu związanego z nowym przyciskiem
 

2017-04-12 - Zmiany w wielostronicowych wydrukach map do prac geodezyjnych
Wprowadzono zmianę w generowaniu wydruków wielostronicowych związanych z pracami geodezyjnymi. Wydruk wielostronicowy jest tworzony kiedy mapy dla zgłoszonego obszaru nie można wygenerować na jednym arkuszu zadeklarowanego formatu wydruku. Wtedy następuje podział na strony według obszaru prostokąta ograniczającego zakres pracy geodezyjnej. Dotychczas generowano wydruk dla wszystkich stron związanych z prostokątem ograniczającym, a obecnie po wprowadzonej modyfikacji nie jest generowana treść mapy na tych stronach, które nie mają części wspólnej z zakresem zgłoszonej pracy (strona taka jest pusta). Zachowana została dotychczasowa numeracja stron wynikającej z podziału prostokąta ograniczającego zakres (postaci np. 2/8 - druga z ośmiu). Ilustrację modyfikacji przedstawiono na rysunku. 

2017-04-04 - Od 16 kwietnia 2017r. w wybranych powiatach obsługa prac tylko przez powiatowe portale mapowe
Niniejszym informujemy, że od 16 kwietnia 2017r. zostanie wyłączone funkcjonowanie apletu iGeoMap w powiatach:
 • bytowskim,
 • m. Chełm,
 • garwolińskim,
 • kościerskim,
 • mińskim,
 • otwockim,
 • piaseczyńskim,
 • poznańskim,
 • pruszkowskim,
 • wejherowskim,
 • wołomińskim,
za pomocą którego mieliście Państwo dostęp do danych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Wszystkie dotychczasowe funkcjonalności apletu iGeoMap są już dostępne w powiatowych portalach mapowych e-mapa.net i w związku z tym prosimy Państwa o rozpoczęcie korzystania z tego właśnie portalu. W przypadku problemów lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji. Wyłączenie iGeoMap podyktowane jest z zaprzestaniem obsługiwania apletów Javy przez kolejnych producentów przeglądarek internetowych.
Ponadto informujemy, że w powiatach grójeckim i węgrowskim zgłaszanie prac geodezyjnych jest realizowane jedynie za pomocą portali mapowych grojecki.e-mapa.net i wegrowski.e-mapa.net od początku uruchomienia technologii ePODGiK

2017-03-31 - Ponowne generowanie danych dostępne tylko do planowanej daty zakończenia pracy
Niniejszym informujemy, że funkcjonalność ponownego generowania nowych materiałów jest dostępna tylko do "planowanej daty zakończenia pracy" - podawanej podczas zgłaszania pracy. 

2017-02-27 - Już wkrótce Kongres Geodetów Polskich
Informujemy, że w dniach 23-25 marca 2017 w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się Kongres Geodetów Polskich. Organizatorami KGP są Lokalne Stowarzyszenia Gedoezyjne, a gospodarzem - Stowarzyszenie Geodecji Ziemi Piotrkowskiej. Więcej informacji oraz rejestrację znajdą Państwo pod niniejszym linkiem

Copyright (C) 2006-2012 GEO-SYSTEM Sp. z o.o.
Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2012